Viktima nga moti i keq ne Pakistan

Viktima nga moti i keq ne Pakistan

38
SHPËRNDAJE

Të paktën 24 persona u vranë dhe 17 të plagosur nga moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut të regjistruara mbrëmjen e shtunës në veriperëndim të Pakistanit.

Të paktën 24 persona u vranë dhe 17 të plagosur nga moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut të regjistruara mbrëmjen e shtunës në veriperëndim të Pakistanit, duke shkaktuar shembjen e dhjetëra shtëpive, njoftuan disa zyrtarë të Pakistanit.

“Rreth dyzet shtëpi u shkatërruan në disa zona në provincën Khyber Pakhtunkhwa”, deklaroi për median një zëdhënës i agjencisë provinciale për menaxhimin e katastrofave.

Pakistani goditet çdo vit nga katastrofat natyrore duke shkaktuar qindra të vdekur dhe dëme të shumta në kultura bujqësore.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.