VIDEO/Pamjet e bazës së Assadit pasi u godit me 59 raketa...

VIDEO/Pamjet e bazës së Assadit pasi u godit me 59 raketa amerikane

60
SHPËRNDAJE

SHBA-ja ka kryer një sulm me raketa kundër një baze ajrore në Siri në përgjigje të një sulmi të dyshuar me armë kimike në qytetin e Ilbibit.
Pesëdhjetë e nëntë raketa “Tomahaëk” u hodhën nga dy anije të marinës amerikane në Mesdhe, tha Pentagoni.Mesditen e sotme mediat amerikane kanë publikuar pamjet e para të këtij sulmi të bujshëm. 
Presidenti Donald Trump tha se goditi bazën nga e cila qeveria siriane nisi sulmin kimik të së martës.
“Ajo që bëri Amerika nuk është gjë tjetër përvecesë një sjellje idiote dhe e papërgjegjshme, tha Siria zyrtare.
Sipas Assad sulmet e urdhëruara nga Presidenti Trump zbuloni vizionit e shkurtër të Amerikës dhe verbërinë politike dhe ushtarake. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.