VIDEO/  Putin dërgon qindra trupa dhe tanke në kufi me Korenë e...

VIDEO/  Putin dërgon qindra trupa dhe tanke në kufi me Korenë e Veriut

99
SHPËRNDAJE

Presidenti Vladimir Putin ka dërguar qindra trupa dhe pajisje ushtarake në kufirin e Rusisë me Koresë së Veriut

Një video e publikuar fillimisht në mediat lokale,  tregon trenat që transportojnë një sërë tankesh në kufirin 11 milje në lindjen të Rusisë

“Daily Mail” shkruan se vendet fqinje me shtetin diktatorial i frikësohen një eksodi masiv  refugjatësh nga Koreja e Veriut nëse shpërthehet lufta

Ky vendim i bujshëm i republikës ruse vjen pasi Kina dërgoi 150,000 trupa në kufirin e vet me Korenë e Veriut, shkruan ‘Syri.net’. Ata janë të shqetësuar se një sulm i mundshëm ajror nga marina amerikane ndaj shtetin vetmitar mund të bëjë që mijëra koreanoveriorë të nisen drejt Kinës.

http://www.dailymail.co.uk/video/news/video-1450413/Putin-reinforces-border-North-Korea-rising-tensions.html 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.