Video/ Furgoni i policise shtyp protestuesit

Video/ Furgoni i policise shtyp protestuesit

63
SHPËRNDAJE

MANILA- Një furgon i policisë ka shtypur dhe përplasur një grup manifestusish që protestonin përpara ambasadës amerikane në Manila, në Filipine. Sipas liderit të protestës, Renato Reyes, të paktën tre studentë janë në spital me plagë të rënda pas përplasjes.

Imazhet e transmetuar në televizionet vendase, tregojnë mjetin tip furgon të policies, që lëvizte përpara dhe mbrapa me shpejtësi, duke shtypur dhe përplasur turmën që e kishte rrethuar. Më pas, policia ka arrestuar 23 persona.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.