VIDEO/  9 të vdekur nga Uragani ‘Otto’,në Kosta Rika

VIDEO/  9 të vdekur nga Uragani ‘Otto’,në Kosta Rika

36
SHPËRNDAJE

Uragani Otto që ka përfshirë Kosta Rika të enjten, ka lënë të paktën 9 persona të vdekur nderkohe qe disa shtetas te tjerë janë zhdukur.
Otto u përplas në brigjet e Amerikës Qendrore pranë kufirit të Nikaraguas dhe Kosta Rikas të enjten duke shkaktuar shira të rrëmbyeshëm në rajon dhe duke bërë që mijëra njerëz të evakuoheshin menjehere.

Uragani ka ulur fuqinë gjatë ditës së sotme duke u dobësuar në një stuhi tropikale, raportojnë mediat lokale duke publikuar pamjet e frikshme.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.