Ushtria neper rruge , blindohet  Britania

Ushtria neper rruge , blindohet  Britania

32
SHPËRNDAJE

Sulmi i djeshëm terrorist në Mançester të Britanisë së Madhe ka ngritur në nivelin maksimal alarmin e sigurisë.
Për këtë arsye, në rrugët e Britanisë së Madhe do të dalë ushtria për të garantuar sigurinë e qytetarëve.
Këtë fakt e ka pohuar Kryeministri e Britanisë së Madhe Theresa May sonte gjatë një konference për shtyp.
Ajo tha se niveli i kërcënimit terrorist në Mbretërinë e Bashkuar është rritur dhe për këtë arsye ushtarët do të dalin në rrugë në vende strategjike.
Në sulmin e djeshëm terrorist në koncertin e Ariana Grande në Mançester humbën jetën 22 persona, shumica prej të cilëve fëmijë.  

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.