Uashingtoni i blen 32 ton uji të rëndë Teheranit

Uashingtoni i blen 32 ton uji të rëndë Teheranit

35
SHPËRNDAJE

HBA-ja do t’i blejë Iranit 32 ton uji të rëndë për të plotësuar nevojat e industrisë dhe të kërkimit bërthamor amerikan, njoftoi sot departamenti i Shtetit, ndërkohë që dy vendet janë duke biseduar mbi aplikimin e marrëveshjes së çështjes bërthamore iraniane.

“Ky transaksion, shuma e të cilit nuk është publikuar, do t’i japë industrisë amerikane një produkt të rëndësishëm, duke i mundësuar njëkohësisht Iranit të shesë stoqet e tij me uji të rëndë”, theksoi zëdhënësi i diplomacisë amerikane, John Kirby.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.