Trump per Gjermanet: Jane shume te keqinj

Trump per Gjermanet: Jane shume te keqinj

45
SHPËRNDAJE

“Der Spiegel” shkruan se gjatë diskutimit rreth marrëveshjeve dhe bilancit tregtar mes amerikanëve dhe evropianëve në Bruksel, presidenti i SHBA-së Donald Trump është shprehur ashpër për gjermanët duke i cilësuar si të “këqij”.

“Gjermanët janë të këqij, shumë të këqij,” tha ai, duke vijuar më tej, “shikoni milionat që i fitojnë ata nga veturat e shitura në SHBA. E tmerrshme. Ne do e bllokojmë këtë.”, shkruan “Der Spiegel”.

 

Gjate fjalimit ne NATO, Presidenti Trump falënderoj Kancelaren Merkel dhe pjesëmarrësit në përgjithësi. Kishte fjalë të ashpra për terrorizmin dhe kritikoi vonesat e anëtareve për kontributet ndaj aleancës.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.