Trump:  ‘Miliona të vdekur  votuan Clinton’ ,te nis hetimi 

Trump:  ‘Miliona të vdekur  votuan Clinton’ ,te nis hetimi 

35
SHPËRNDAJE

Presidenti Donald Trump ka premtuar një “hetim të madh për mashtrimet në votime”, duke pretenduar se ka pasur miliona fletë votimesh të paligjshme.
Presidenti i ri tha se hetimi do të përfshijë “ata që janë regjistruar për të votuar në dy shtete dhe ata që janë të paligjshëm”.


Trump tha gjithashtu se hetimi do të përqendrohet tek “votuesit që kanë vdekur (dhe shumë prej një kohë të gjatë) por që në zgjedhje rezultuan aktivë”.
Ai ka pohuar se deri në pesë milionë vota të paligjshme u hodhën për Hillari Klinton, shkruan “BBC”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.