Trump është zyrtarisht Presidenti i SHBA

Trump është zyrtarisht Presidenti i SHBA

54
SHPËRNDAJE

Donald Trump është zyrtarisht Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas votimeve edhe në Kolegj.
Ndërkohë që votimi vazhdon, deri tani Trumpin e kanë zgjedhur 270 delegatë, shifra e mjaftueshme për t’u zgjedhur President.

Ndërkohë, mësohet se dy delegatë kanë tradhtuar demokraten Hillary Clinton duke mos e votuar, njëri nga Maine që votoi për Sanders dhe tjetri nga Minesota.
Ky i fundit tentoi të votonte për Bernie Sanders, por u zëvendësua pasi ligji në Minesota nuk lejon “tradhëtinë”.

Kurse, Donald Trump nuk është tradhtuar nga asnjë prej delegatëve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.