Tronditet Mynihu, nje person ka hapur zjarr ne nje qender tregtare

Tronditet Mynihu, nje person ka hapur zjarr ne nje qender tregtare

62
SHPËRNDAJE


Dy ngjarje brenda pak minutash kanë tronditur qytetin e Mynihut në Gjermani. Fillimisht një person i armatosur ka hapur zjarr në një qendër tregtare në qendër të Mynihut.

Zona e qendrës tregtare në rrethin e Moosach është mbyllur, por detajet e incidentit janë të paqarta.
Nga ky sulm, raportohet për një të vdekur dhe 10 të plagosur. Policia ka rrethuar gjithë perimetrin, ndërsa në fotot e publikuara nga mediat gjermane dhe në Twitter, duken njerëz të shtrirë në tokë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.