Tërmet i fuqishëm në Itali

Tërmet i fuqishëm në Itali

193
SHPËRNDAJE

Tre lëkundje të forta tërmeti në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë rrëzuar në gjunjë qendrën e Italisë.

Lëkundja e parë dhe më e fortë me magnitudë 6 ra në 3:36 me epiqendër 2 kilometër në Accumoli (Rieti) e 10 Arquata të Tronto (Ascoli Piceno) dhe në Amatrice (Rieti). Në Amatrice  dhe në Marche ka edhe dëme më të mëdha. Bilanci provizor shkon në 38 të vdekur.termet8-1-800x444-690x450 termet10-1-800x444-690x450

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.