Të shtëna me armë në aeroport në SHBA, disa të vdekur

Të shtëna me armë në aeroport në SHBA, disa të vdekur

55
SHPËRNDAJE

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar në aeroportin e Floridas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke shkaktuar disa viktima.
Sipas mediave amerikane, 9 persona janë qëlluar me armë. Ka qenë një person i armatosur që hapi zjarr, duke lënë 3 të vdekur dhe 6 të plagosur. Ky i fundit është arrestuar nga policia.
Shkaqet e ngjarjes nuk janë të qarta, ndërkohë që autoritetet kanë evakuuar urdhëtarët nga aeroporti.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.