Të paktën 16 civilë të vrarë nga bombardimet në Alepo

Të paktën 16 civilë të vrarë nga bombardimet në Alepo

59
SHPËRNDAJE

Të paktën 16 civilë u vranë sot për shkak të bombardimeve të regjimit sirian në lagjet rebele të Alepos, sipas OSDH-së dhe reporterëve në terren.

Dhjetëra sulme ajrore të zhvilluara nga mëngjesi kanë bërë nëntë të vdekur në lagjen Qaterji dhe dy të tjerë në Mayssar, mes të cilëve një fëmijë, sipas Observatorit Sirian të të Drejtave të Njeriut (OSDH). Pesë të tjer u vranë në dy zona të tjera të qytetit dhe në periferi.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.