Takim Lavrov-Kerry në Gjenevë për çështjen siriane

Takim Lavrov-Kerry në Gjenevë për çështjen siriane

40
SHPËRNDAJE

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, zhvilloi sot në mëngjes në Gjenevë një mbledhje me homologun e tij rus,  Serguei Lavrov, për t’u përpjekur të rifillojnë bisedimet për paqe në Siri.

Shefi amerikan i diplomacisë dhe ai rus u takuan në një hotel luksoz në brigjet e liqenit Leman rreth orës 10:00 (8:00 GMT).

Para kamerave, ata shtrënguan duart, por nuk deklaruan se çfarë prisnin të arrinin në përfundim të këtyre bisedimeve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.