Sulm vdekjeprurës me thikë në një stacion treni

Sulm vdekjeprurës me thikë në një stacion treni

49
SHPËRNDAJE

Një burrë i paidentifikuar ka sulmuar me thikë udhëtarët herët sot në mëngjes në stacionin e trenit në Mynih, duke plagosur të paktën katër persona.

Siç bëjnë të ditur burimet policore njëri prej të plagosurve është në gjendje të rëndë.

Policia dyshon se sulmi mund të kryer për motive politike.

Zëdhënësja e policisë gjermane Michael Grob deklaroi se agresori është arrestuar dhe se autoritetet po punojnë për të përcaktuar identitetin e tij.

Incidenti ka ndodhur herët në mëngjes në Grafing të periferisë lindore të Mynihut.

“Natyra e saktë e sulmit është duke u verifikuar”, tha zëdhënësi i prokurorisë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.