Sulm terrorist, dy oficer policie  vriten ne Paris

Sulm terrorist, dy oficer policie  vriten ne Paris

44
SHPËRNDAJE

Dy  polic u vrane dhe dy te tjere u plagosen nga të shtënat me armë zjarri kallashnikov në qendër të Parisit.

Reuters citon burime nga policia lokale e Parisit, e cila dyshon se ngjarja mund të jetë një sulm terrorist qe me pas eshte marre persiper nga ISIS

Gjithashtu raportohet se autori i sulmit u qëllua për vdekje nga policia. Krimi ka ndodhur në bulevardin ‘Champs Elysees’.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.