Soylu: Provat e para tregojnë se atentati është kryer nga PKK-ja

Soylu: Provat e para tregojnë se atentati është kryer nga PKK-ja

28
SHPËRNDAJE

Provat e para të mbledhura pas atentatit të dyfishtë që goditi zemrën e Stambollit të shtunën në mbrëmje lënë të mendohet se autorët janë separatistët kurdë të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), njoftoi sot ministri i Punëve të Brendshme, Suleyman Soylu.

“Provat e mbledhura (…) tregojnë se PKK-ja është autore e atentatit të dyfishtë”, deklaroi Soylu, duke u bazuar në mënyrën se si kjo ngjarje është planifikuar, si dhe kohën e shpërthimit që duket se kishte për shënjestër policinë.

Të paktën 38 persona, mes të cilëve 30 policë, janë vrarë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.