Sistemi kundërpredhë për mbrojtje nga DAESH-i

Sistemi kundërpredhë për mbrojtje nga DAESH-i

37
SHPËRNDAJE

Turqia ka arritur një marrëveshje me SHBA-të për të zhvilluar në maj sisteme mbrotjesë kundërpredhë në kufi me Sirinë për t’u mbrojtur nga sulmet gjithnjë e më të shpeshta dhe të përgjakshme të DAESH-it, njoftoi ministri turk i Punëve të Jashtme.

Sipas Ankarasë zyrtare, rreth 40 raketa janë lëshuar këtë vit nga zonat siriane nën kontrollin e organizatës terroriste të DAESH-it dhe kanë rënë në qytetin kufitar turk, Kilis, duke shkaktuar vdekjen e 17 civilëve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.