Siri, Humusi nje qytet fantazem

Siri, Humusi nje qytet fantazem

59
SHPËRNDAJE

Ndërkohë që qyteti i Halepit për herë të parë kalon një ditë të qetë pas vendosjes së armëpushimit, në Humus u ndërmorën dy sulme me autobomba me çrast janë vrarë një numër i madh i personave.

Në këtë sulm përgjegjësinë e të cilit e ka marr përsipër organizata DAESH u plagosën dhjetëra persona të tjerë.

Rusia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë arritur në marrëveshje për vendosjen e armëpushimit në Halep, i cili kohëve të fundit ndodhet në qendër të luftimeve të Sirisë.

Departamenti amerikan i Shtetit njoftoi se me Moskën arritën në marrëveshje për përfshirjen edhe të Halepit për ndalimin e luftimeve në vend.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.