Shteti islamik kercenon Romen

Shteti islamik kercenon Romen

49
SHPËRNDAJE
Turisti in coda per entrare al Colosseo. REUTERS/Stefano Rellandini

Shteti Islamik publikoi një video në të cilën tregon se mund të kryejnë sulme të reja në Perëndim, pikerisht ne Romë, Londër dhe Berlin si objektiva të mundshme.

“Nëse dje ndodhi në Paris dhe Bruksel, Zoti e di se ku do të jetë nesër. Ndoshta në Londër, Berlin apo Romë,” tha një militant ne anglisht, në një video që tregon pasojat e sulmeve të fundit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.