Shperthen magazina e  uzines me  188 mije ton municione ne Ukraine

Shperthen magazina e  uzines me  188 mije ton municione ne Ukraine

45
SHPËRNDAJE

Rreth 20,000 njerëz janë evakuar nga qyteti  Kalinovka e Ukraines pa shpërthimit te nje magazine municionesh.Sipas mediave behet e ditur se kane shperthyer rreth 188,000 ton municione duke përfshirë dhe  raketa ndersa mesohet se jane dy gra të plagosura  

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.