SHBA tregon forcën ndaj RUSISE

SHBA tregon forcën ndaj RUSISE

25
SHPËRNDAJE

Shtetet e Bashkuara të Amerikës udhëheqin një ndër stërvitjet më të mëdha ushtarake të ndërmarra në portat e Rusisë.

Bëhet fjalë për “Baltop”,një operacion masiv stërvitor me mbi 6 mijë trupa të përfshira, avionë bombardues nuklearë, anije dhe nëndetëse.

Misioni është i thjeshtë; t’i tregohet Moskës se me çfarë do të përballet në rast se i shkon ndërmend ndërhyrja ushtarake në vendet e Balltikut, që së fundmi kanë shprehur shqetësim në NATO në lidhje me deklaratat e mbërritura prej Kremlinit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.