Rusia largohet nga lojrat olimpike

Rusia largohet nga lojrat olimpike

193
SHPËRNDAJE

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) do ti drejtohet  deri në organet drejtuese sportive individuale për të vendosur nëse konkurrentët ruse janë të pastër dhe duhet të lejohen të marrin pjesë. Vendimi pason një raport në të cilin profesor i drejtësisë Richard McLaren tha se Rusia ka ndjekur dhe zbatuar një program shtetëror i cili eshte sponsorizuar  nga viti 2011 në vitin 2015 nepermjet dopingut . Lojrat neRio Do fillijne më 5 gusht. Konkurrentët nga Rusia që duan të marrin pjesë në Lojërat do të duhet te jene pjesmarres nese përmbushin seicili prej tyre  kriteret e rrepta të përcaktuara nga IOC.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.