Rritet bilanci i viktimave ne sulmin ne SHBA:58 te vrare dhe 515...

Rritet bilanci i viktimave ne sulmin ne SHBA:58 te vrare dhe 515 te plagosur

53
SHPËRNDAJE

Rritet bilanci i viktimave si pasojë e sulmit me armë në Las Vegas të Shteteve të Bashkuara. Policia në Las Vegas të Shteteve të Bashkuara tha se numri i viktimave ka arritur në 58 ndërsa të plagosurit në 515

Personi i armatosur ka hapur zjarr nga kati i 32-të i Hotelit Mandalay Bay, drejt një festivali të muzikës që po mbahej pranë.


Policia tha se i dyshuari, i identifikuar si banor vendas, është qëlluar dhe vrarë nga oficerët dhe se një tjetër është vendosur në kërkim. Videot e postuara në mediat sociale tregojnë turma njerëzish duke ikur nga vendi i ngjarjes, derisa dëgjohet zhurma e armës automatike.

“Sulmi me armë në koncertin në country në Mandalay Bay Las Vegas është vepër e një ‘ujku të vetmuar”, që do të thotë individë të frymëzuar nga ideologjia ekstremiste, por që nuk kanë lidhje të drejtpërdrejta me grupe të njohura terroriste”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.