Re tymi mbi Vatikan, kalimtaret thane per nje shperthim

Re tymi mbi Vatikan, kalimtaret thane per nje shperthim

35
SHPËRNDAJE

Tymi ka  mbushur qiellin e Vatikanit duke shkaktuar panik tek banorët. Dëshmitarët thonë se tymi del nga një ndërtesë që ndodhet pranë selisë së Kishës Katolike Romake.
Në rrjetet sociale janë shpërndarë foto dhe video të tymit që ka “pushtuar” qiellin e Vatikanit.
Kalimtaret dhe turiste te shumte raportojnë se dëgjuan një shpërthim, por nuk dihet ende nga se është shkaktuar.
Dyshohet që zjarri të jetë shkaktuar nga ndonjë pakujdesi. Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie dhe zjarrfikëse.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.