Publikohet nga Google lista e personave më të kërkuar ne 2016

Publikohet nga Google lista e personave më të kërkuar ne 2016

46
SHPËRNDAJE

Ashtu si çdo vit edhe për 2016, Google ka publikuar listën e personazheve më të kërkuar në rrjet. Këtë herë 2 kryesuesit janë Donald Trump dhe Hillary Clinton, të cilët ishin dhe konkurrentë në zgjedhjet presidenciale në SHBA, ku sigurisht fitues doli Trump.
Ndërkohë që pjesa tjetër e listës plotësohet nga aktorë të famshëm, muzikantë dhe sportist. Ajo që të bën përshtypje është se mes emrave më të klikuar për këtë vit në google nuk është asnjë futbollist.
Lista e plotë është si më poshtë:
1-Donald Trump
2-Hilary Clinton
3-Michael Phelps
4-Bernie Sanders
5-Steven Avery
6-Ryan Lochte
7-Simone Biles
8-Cam Newton
9-Usain Bolt
10-Kevin Durante

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.