Pothuajse gati raketat imune ndaj armëve të NATO-s

Pothuajse gati raketat imune ndaj armëve të NATO-s

36
SHPËRNDAJE

“Këto raketa do të dislokohen në veri të Rusisë, nëse Suedia do të vendosë të anëtarësohet në NATO”, theksoi Serebrennikov, i cili mban edhe postin e zëvendëspresidentit të parë të Komisionit Federal rus për Siguri dhe Mbrojtje.

Rusia është duke përfunduar gjeneratën e re të sistemeve raketore, sidomos ato mbrojtëse, që janë imune ndaj armëve që posedon Aleanca e Atlantikut Verior (NATO), deklaroi senatori Jevgeni Serebrenikov për agjencinë ruse të lajmeve, “Ria Novosti”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.