Policia kineze pajiset me syzet që identifikojnë personat në kërkim

Policia kineze pajiset me syzet që identifikojnë personat në kërkim

63
SHPËRNDAJE

Policia kineze ka shtuar një mjet tjetër në arsenalin e saj të survejimit të turmave: syze që mundësojnë identifikimin e fytyrës ,teksa qindra milionë kinezë përgatiten të udhëtojnë për pushimet e Vitit të Ri Hënor.

Kina është tashmë një lider global në teknologjitë e survejimit, por këto pajisje të lëvizshme mund të zgjerojnë më tej shtrirjen që lejojnë vetëm kamerat, duke ofruar një kohë më të shpejtë reagimi.

Deri më tani pajisjet kanë ndihmuar në kapjen e 7 të kërkuarve në lidhje me çështje madhore kriminale, si dhe 26 persona të tjerë të cilët po udhëtonin me identitete të rreme.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.