Pergjegjesi i stacionit lozte me celular, Gjermani aksidenti hekurudhor

Pergjegjesi i stacionit lozte me celular, Gjermani aksidenti hekurudhor

37
SHPËRNDAJE

Shefi i stacionit ishte duke luajtur nje lojë ne celular dhe si pasoje e kesaj humbje te vemendjes do te shkaktonte fatkeqësine hekurudhore ne 9 shkurt në Bad Aibling në Bavari. Prokurorët urdhëruan paraburgimin per te.

Ai akuzohet për vrasje, plagosje dhe ndërhyrje të rrezikshme në trafikun hekurudhor. Sipas hetuesve, mjeshtri stacioni ishte duke luajtur për një kohë të gjatë me telefonin e tij deri pak para përplasjes mes dy trenave, që ka rezultuar me 11 të vdekur dhe 85 të plagosur.

Ish shefi i stacionit pranoi se ai kishte luajtur me telefonin, por jo të jenë të hutuar.
Hetimet vazhdojne.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.