Papa Francesku: Kuptimi i Krishtlindjeve po mbytet nga materializmi

Papa Francesku: Kuptimi i Krishtlindjeve po mbytet nga materializmi

27
SHPËRNDAJE

Papa Françesku në meshën e Krishtlindjeve ne Vatikan , tha se kuptimi i Krishtlindjeve është duke u mbytur nga materializmi, njofton BBC.
Gjatë një meshe të Krishtlindjes në masa të larta sigurie në Vatikan, kreu i Kishës Katolike Romane denoncoi vuajtjet e vazhdueshme të fëmijëve. Ai përmendi ata që po përballen me urinë, rrezikun në rrugët e emigrimit dhe bombardimin në qytetet e Sirisë, si në Aleppo.
Ata që do të ndiqnin të shtunën meshën brenda Bazilikës së Shën Pjetrit është dashur të kalojnë nëpër dedektorë metali.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.