Operacionet kundër terrorit

Operacionet kundër terrorit

46
SHPËRNDAJE

Forcat e Armatosura Turke, zhvilloi një operacion të ri ajror kundër pozicioneve të organizatës separatiste terroriste PKK në Veri të Irakut.

Objektivat e organizatës terroriste në rajonet Gara dhe Hahhurk, u asgjësuan duke u goditur plotësisht në shenjë.

Në ofensivën ajrore, u goditën vendstrehimet, mbrojtëset nga bombat si dhe pozicionet e armatosura.

Në deklaratën e bërë nga autoritetet ushtarake përdorej shprehja: “Avionët që kryen me sukses detyrën u kthyen në bazë”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.