Ofendoi Putin, vritet nipi i Stalinit

Ofendoi Putin, vritet nipi i Stalinit

88
SHPËRNDAJE

Nipi i Stalinit, i cili sulmoi Vladimir Putinin si “pa tru” duke mbrojtur gjyshin e tij vrastar është gjetur i vdekur në një rrugë të Moskës.

Yevgeny Dzhugashvili, 80vjec , djali i fëmijës më të madh të tiranit Yakov, është gjetur i vrare në afërsi të shtëpisë së tij në Moskë

Shkaku i vdekjes nuk është shpallur menjëherë.

Dzhugashvili – i cili me krenari ka përdorur mbiemrin e vërtetë të Stalinit – ishte diplomuar në Akademinë e Inxhinierisë Zhukovsky Air Force në Moskë dhe ishte një mësues i lartë në Akademinë Voroshilov te Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura ruse në vitet 1980.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.