Nis Samiti i G7-ës

Nis Samiti i G7-ës

26
SHPËRNDAJE

Presidenti amerikan, Donald Trump, sot ndodhet në Sicili të Italisë ku po merr në samitin dyditësh të Grupit të 7 vendeve (G-7).
Donald Tusk dhe Jean-Claude Juncer kanë hapur këtë samit historik duke folur në një konferencë.
Trump cilin pritet që ai të ballafaqohet me pyetje nga liderët e tjerë, për pozicionin e tij për tregti dhe ndryshime klimatike.
Një diplomat i paemëruar italian tha se Trump dhe zyrtarët e lartë të Britanisë, Gjermanisë, Francës, Italisë, Japonisë dhe Kanadasë, kanë pikëpamje të ngjashme për shumë çështje, por Uashingtoni mbetet i izoluar.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.