Ngjarje e vërtetë : Babai i dërgon email birit te tij nga...

Ngjarje e vërtetë : Babai i dërgon email birit te tij nga bota e përtejme

101
SHPËRNDAJE

Nje djalë i vetëm që jetonte me nënën e tij ,eshtë shtangur teksa ka hapur postën elektronike dhe ka parë një email derguar nga babai i tij që kishte vdekur para dy vitesh. Ky përdorues Reddit postuar javën e kaluar në lidhje me e-mail nga babai i tij, e cila fillon: Përshëndetje biri im. Unë jam duke folur për ju nga varri, uooooooooo. Unë gjithmonë ,të kisha thënë, se unë do të kthehem dhe do t’ju ndjek, për të qenë ,kurdoherë pranë jush!
 
 
Mesazhi vazhdon:Seriozisht, nga koha që ju do të lexoni këtë, unë do të kem kaluar në botën përtejme.Shpresoj se deri tani ju jeni përshtatur mjaft mirë me jetën, pa njeriun e vjetër, pa mua,dhe ju keni arritur të ndihmoni nënën tuaj .Unë kam besim të plotë se ju do të jeni duke u kujdesur aq mirë për atë, si kam bërë edhe unë dikur.
Babai i tij ka përdorur një faqe interneti të quajtur FutureMe( Une ne te ardhmen)një shërbim që ju lejon të dërgoni email për veten tuaj në kohën e ardhshme, ose, në qoftë se ju jeni një përdorues i regjistruar, ju gjithashtu mund të dërgoni ato për njerëzit e tjerë.
Më tej Babai shtoi:Unë kam disa mendime për të ndarë me ju dhe disa njohuri të cilat nuk munda ti diskutoja në muajt e fundit.Shpresoj që unë ju kam argëtuar në jetën që kaluam bashkë. Gjëja e parë që dua të them është se sa krenar jam …për ju
  i biri shpjegon për “Dayly Mail” se E-mail me pas vazhdon me tema personale ‘pas kësaj. Por, në postin e tij, përdoruesi – që është me emrin e Beersie_McSlurrp – tha se babai i tij tha gjithashtu se sa krenar ishte që kishte lëvizur deri në radhët e Sigurisë Kufitare, për t’u bërë shef dhe se ai e donte atë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.