Merkel ne VATIKAN ,vizite private me Papa Françeskun

Merkel ne VATIKAN ,vizite private me Papa Françeskun

22
SHPËRNDAJE

Kancelarja gjermane, Angela Merkel zhvilloi sot vizitën e katërt në Vatikan për të takuar papa Françeskun.

“Jam e lumtur që ndodhem sërish këtu”, deklaroi Merkel përpara se të takonte Atin e Shenjtë në audiencë private.Pritet që në këtë takim Merkel dhe papa Françesku të diskutojnë edhe për samitin e muajit të ardhshëm në Hamburg të G20-ës, në një kohë kur kancelarja po përgatitet për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen në shtator./atsh

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.