Mercedes dhe Rosberg fitojnë në Kinë

Mercedes dhe Rosberg fitojnë në Kinë

53
SHPËRNDAJE

Formula 1, Grand Prixi i Kinës ka surpriza te reja,  Mercedes me Rosbergun fitoi vëndin e parë, ndërsa në vëndin e dytë Ferrari me Vettel.
Vendi i katërt në Çmimin e Madh të Kinë u arrit të fitohej nga skuadra e  Red Bull- it Ricciardo.
Mercedes e Nico Rosberg fitoi Grand Prixin kinez, ky ishte dhe raundi i tretë i World Formula 1 2016.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.