Me shume se 100 viktima ne pallatin e djegur ne LONDER

Me shume se 100 viktima ne pallatin e djegur ne LONDER

48
SHPËRNDAJE

Fillimisht u deklaryan se nga zjarri i rene ne pallatim 24 katesh ne Londer humben jeten rreth 17 persona ndersa u plagosen rreth 52 te tjere. Sot mediat kane raportuar se numri i viktimave mund te kap nje shifer prej 100 persona te vdekur nga zjarri dhe asfiksia njofton “DAILY MAIL”

“Numri zyrtar i personave të vdekur deri më tani është 17, por mund të shkojë më shumë se 100. “Tragjikisht nuk presim të gjejmë persona të gjallë. Ashpërsia dhe nxehtësia e zjarrit është aq e madhe, sa do të ishte mrekulli nëse dikush do të kishte shpëtuar – Cotton -Për sa kohë ndërtesa nuk është e sigurtë, nuk mund të bëhet largimi i trupave dhe ekipi i zjarrfkësve po punon për këtë.”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.