Mbyllet Kulla Eifel dhe trafiku ajror në lindje nga Stuhia Eleanor

Mbyllet Kulla Eifel dhe trafiku ajror në lindje nga Stuhia Eleanor

76
SHPËRNDAJE

Stuhia Eleanor, e cila ra në mbrëmje në perëndim francës me erëra deri në 140 km / h, vazhdon kursin me erëra “të fuqsihme” drejt Korsikës dhe Alpeve. Bretanji, Kanali, veriu dhe rajoni i Parisit u mbuluan në natën e së mërkurës, më 3 janar, nga stuhia Eleanor, e cila tani po shkon në verilindje me gryka në 140km / h. Kulla Eifel është mbyllur për publikun dhe trafiku ajror është pezulluar në Basel-Mulhouse dhe Strasburg. Pas kalimit të saj në perëndim, rreth 200,000 familje janë privuar nga energjia elektrike, veçanërisht në Normandi.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.