Ky eshte burgu me famekeq ne bote

Ky eshte burgu me famekeq ne bote

208
SHPËRNDAJE

Keto imazhe zbulojnë jetën e përditshme të 3800 të burgosurve, në një burg të ndërtuar për vetëm 800 vende.  Cdo dite nis një betejë e pamëshirshëm dhe e vazhdueshme për te pasur hapësirë ​​brenda burgut me famekeq Quezon ne kryeqytetin  Manila, te Filipineve . Të burgosurit  kërkojn  për një cep vend  per tu mbeshtetur per te kaluar naten, mungon ventilimi,mungon uji  ndersa ushqimi i pakte eshte plot  insekte te ngordhur . Brenda hekurave te burgut zhvillohet nje beteje e forte per mbijetese.Çdo muaj në burgun Quezon, vdesin nga sëmundjet dy deri në pesë të burgosur

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.