Koreja Veriut gati te kryeje testin tjeter raketor

Koreja Veriut gati te kryeje testin tjeter raketor

79
SHPËRNDAJE

Koreja Veriore, e cila tashmë ndodhet në kulmin e tensioneve me SHBA, thuhet se po bëhet gati për te kryer testin tjetër raketor. Koreja e Veriut do të vazhdojë testimin e raketave, tha një zyrtar i lartë për BBC-së në Phenian, pavarësisht nga dënimi ndërkombëtar dhe tensioneve ushtarake në rritje me SHBA.

“Ne do të kryejmë shumë teste të raketave në baza javore, mujore dhe vjetore”, tha Zëvendës-Ministri i Jashtëm Han Song-ryol John Sudworth për BBC-në. Sipas tij një luftë gjithë përfshirëse do të rezultonte nëse SHBA ndërmerr veprime ushtarake.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.