Korea e Veriut shperthen bomben me hidrogjen,shkaktohet nje termet prej 6,3 balle

Korea e Veriut shperthen bomben me hidrogjen,shkaktohet nje termet prej 6,3 balle

210
SHPËRNDAJE

Korea e Veriut kryen nje shperthim te bombes me hidrogjen duke shkaktuar nje termet prej 6,3 balle. Bomba me hidrogjen eshte kryer me fuqi te plote shperthimi ,nderkohe qe rregjimi i Kim Joung Un e konsederon kete testim , te njejte me te tjerat dhe po kaq te suksesshem. Bomba e shperthyer sipas eksperteve konsiderohet 5 here me e fuqishme se ajo e hedhur ne Nagasaki

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.