Kompania HP ka prezantuar kompjuterin e saj më të fundit, tepër të...

Kompania HP ka prezantuar kompjuterin e saj më të fundit, tepër të hollë.

91
SHPËRNDAJE

Kompania HP ka prezantuar kompjuterin e saj më të fundit, i cili quhet “Spectre”. Ai momentalisht është një nga kompjuterat më të hollë në botë, duke lënë pas edhe MacBook Air.

 “Spectre” është i trashë 10.4mm (MacBook Air 17 mm) dhe peshon rrethh 1.1 kg. Ai nuk ka rezolucion 4K, as ekran me “touch” dhe as pjesë të ndashme, pasi qëllimi i kompanisë ishtë të kriojnte një laptop modern, solid dhe me stil.
“Spectre” ka një ekran HD 1080 piksel, 13.3 inç (33.7 cm), 8GB RAM dhe 256 GB hapësirë të brendshme si edhe procesor Core i5 ose Core i7. Bateria e tij është e hollë dhe zgjat deri në 9.5 orë. Ky laptop për tu karikuar dhe për tu lidhur me pasijet e tjera përdor standartin e ri USB-C. Ai vjen në ngjyrën e bakrit dhe të arit, me një çmim rreth 1 169 dollarë. “Spectre” do të dalë në treg në 25 Prill dhe dërgesat e para do të fillojnë gjatë muajit Maj.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.