Katari kërkon një mbledhje urgjente të Ligës Arabe

Katari kërkon një mbledhje urgjente të Ligës Arabe

40
SHPËRNDAJE

Katari kërkon një mbledhje urgjente të Ligës Arabe për bombardimet e ushtrisë siriane që shënjestrojnë qytetin e Alepos prej disa ditësh, ndërkohë që Moska nuk do të bëjë presion mbi Damaskut për ndërprerje të sulmeve.

Sipas agjencisë zyrtare të lajmeve të Katarit, QNA, “i deleguari i Katarit në organizatën panarabe që ka selinë në Kajro kërkoi mbajtjen e një mbledhje për të biseduar mbi përshkallëzimin e rrezikshëm të dhunës në Alepo dhe të masakrave të kryera nga forcat e regjimit sirian ndaj civilëve”.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.