Kapet në Kolumbi 1 ton kokainë e fshehur në një ngarkesë me...

Kapet në Kolumbi 1 ton kokainë e fshehur në një ngarkesë me banane 

78
SHPËRNDAJE

Më shumë se një ton kokainë të shpërndarë në një ngarkesë me banane me destinacion portin e Anversës në Belgjikë u kap në Kartagjenë, në brigjet karaibiane të Kolumbisë, njoftuan sot burimet policore.
Brigada kundër drogave zbuloi të mërkurën në një nga terminalet e portit të Kartagjenës, 1,137 kilogram kokainë që do të ngarkohej për në Anvers”, theksoi policia në një komunikatë.
Verifikimet me skaner dhe qenër antidorgë mundësuan zbulimin e 1,137 blloqe hidrokolride kokaine të ndarë në 71 arka bananesh që do të largoheshin nga porti kolumbian pakë orë më vonë nga zbulimi.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.