Juncker: Asnjë negociatë me Londrën në rast Brexit

Juncker: Asnjë negociatë me Londrën në rast Brexit

58
SHPËRNDAJE

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker paralajmëroi sot se nuk do të ketë asnjë fazë tjetër negociatash me Londrën në përfundim të referendumit mbi qëndrimin ose jo të Britanisë së Madhe në Bashkimin Evropian.

“Politikanët britanikë dhe zgjedhësit britanikë duhet të jenë të përgatitur se nuk do të ketë asnjë fazë tjetër negociatash me Britaninë e Madhe”, deklaroi Juncker gjatë një konference shtypi me kancelarin gjerman, Christian Kern.

“Jashtë do të thotë jashtë”, u shpreh ai

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.