Ishulli i maceve në Aoshimai, Japoni, vizitohet cdo dite nga qindra vizitorë.

Ishulli i maceve në Aoshimai, Japoni, vizitohet cdo dite nga qindra vizitorë.

102
SHPËRNDAJE

Qindra grupe turistesh vizitojn cdo dite  ishullin Aoshima ne Japoni i cili eshte bere i njohur per emrin qe ka marre si “ishulli i maceve”. I njohur per nje komunitet peshkateresh ishulli tani eshte kthyer ne nje destinacion turistik .Ketu jeton nje komunitet shume i vogel prej 22 personash  ndersa macet jane me te shumta  ne numer ,dhe numri i tyre i kalon 120 mace.

   
    
 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.