Irani përforcon kapacitetin balistik

Irani përforcon kapacitetin balistik

46
SHPËRNDAJE

Parlamenti iranian votoi një ligj të ri për rritjen e kapacitetit balistik të vendit, raportoi sot agjencia zyrtare e lajmeve, Irna.

Teksti thekson se “duhen marrë masa kryesisht për zhvillimin dhe rritjen e kapacitetit balistik të Iranit dhe të zhvillohen armatimet antiajrore me rreze të shkurtër, të mesme dhe të gjerë veprimi”.

Ky tekst u votua nga parlamenti në ikje, që dominohet nga konservatorët, mandati i të cilit përfundon më 27 maj.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.