India  teston raketën bërthamore më të fuqishme që ka

India  teston raketën bërthamore më të fuqishme që ka

47
SHPËRNDAJE

India testoi me sukses raketën më të fuqishme të saj bërthamore të hënën, sipas “Organizatës Kërkimi dhe Zhvillimi i Mbrojtjes së Shtetit” (DRDO) dhe Ministrisë së Mbrojtjes.
Ministria e Mbrojtjes tha se testi ka treguar rritjen e forcës së shtetit dhe se do të shërbejë si parandalues për shtetet e tjera.
“Testi i suksesshëm në Agni V bën çdo Indian krenar. Kjo do të shtojë forcë e madhe në mbrojtjen tonë strategjik,” shkroi në Twitter kryeministri indian Narendra Modi.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.