Hoteli përfshihet nga flakët, klientët të frikësuar hidhen nga ballkoni

Hoteli përfshihet nga flakët, klientët të frikësuar hidhen nga ballkoni

48
SHPËRNDAJE

Pamje shokuese vijnë nga një hotel gjashtë katësh që mori flakë në Izmir të Turqisë. Klientët në përpjekje për të shpëtuar jetën u hodhën nga lartësia mbi makinat e parkuara.

Sipas mediave vendase katër persona u dërguan në spital, njëri prej të cilëve në gjendje të rëndë. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së mërkurës.

Nuk dihet ende shkaku i rënies së zjarrit në hotel, por dyshohet se ka qenë shpërthimi i një karikuesi telefoni. Ekipi hetues gjeti një karikues në prizën e një prej dhomave të katit të pestë, nga ku dyshohet se ka rënë zjarri. Më pas flakët kanë përfshirë perdet, dhomën dhe të gjithë hotelin shkruan Hurriyet.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.